Jak vybrat neohraný originální song pro svatební tanec?


HLEDÁNÍ INSPIRACE VE FILMECH, PŘÍBĚZÍCH NEBO V HISTORII

Prvně bych ráda zmínila, že neexistují žádná pravidla, jak by měl tanec vypadat, co by se mělo tančit a na jakou hudbu. Jedná se o VÁŠ první tanec, představte si ho jako jednu z VAŠICH intimních chvilek (i když na vás kouká kolem 50 lidí), kterou si chcete užít, a hlavně prožít spolu.

Existuje mnoho seznamů skladeb pro tanec novomanželů, na kterých se stále dokola opakují krásné, avšak stejné písně. A tak se pak youtube plní videi se svatebními tanci s obdobnými názvy jako Ed Sheeran – Perfect – Wedding dance či Christina Perri – A Thousand Years – Wedding dance. Je samozřejmé, že jsou tyto písně stále populární, neboť jsou opravdu krásné, melodické a obsazují první příčky hitparád. Když jsem prvně slyšela Perfect od Eda Sheerana, tak jsem byla nadšená jak malé děcko pod vánočním stromečkem a hned jsem viděla ty krásné choreografie, ke kterým tato písnička sama vybízí.

Vždy se snažím radit snoubencům, aby se zamysleli a zkusili najít písničku, kterou mají oba dva rádi. Především je z mého pohledu nutné, aby se skladba líbila partnerovi, neboť buďme k sobě upřímní, často se těm chlapům na taneční parket moc nechce.

Nesnažte se hledat v písních jaký je to tanec, či jestli se na to dá vůbec tančit. Tančit se dá na všechno a je úkolem Vašeho choreografa, aby rytmus dešifroval a vymyslel Vám choreografii přímo na Vámi vybranou hudbu. 

 Filmový nadšenci

Jeden z prvních tipů pro mé svěřence jejich oblíbené filmy. Filmová hudba nabízí mnoho nádherných písní. Nebojte se zapátrat v rozmanitých filmových žánrech. Ať už jste nadšenými fanoušky Star Wars, Pána prstenů případně zbožňujete horory či ujíždíte na romantických pohádkách všude se jistě najde krásná hudba, na kterou se dá vytvořit ještě krásnější choreografie přímo pro Vás dva.

Oblíbený zpěvák či skupina

Máte oblíbeného hudebního interpreta, ba dokonce i společnou nejoblíbenější píseň? Tak přesně to je cesta pro Váš výběr písně pro svatební tanec. Opět není třeba se obávat hudebním žánrem, pokud ve Vás daná skladba rezonuje a společně Vás spojuje, je to ta pravá!

Covery a instrumentální zpracování

Téměř na každou píseň existuje mnoho povedených coverů. Ze starších fláků se tak často stávají modernější verze, které z ohrané klasické svatební písničky udělají svěžejší kousek. Skvělým výběrem může být případně instrumentální zpracování známé skladby. Často song bývá zpracován smyčcovým kvartetem, případně pouze na piano či housle. Mými oblíbenci v tomto směru jsou Piano Guys, kteří produkují především instrumentálními covery nejmodernějších hitů na piano doprovázené cellem.

Zapátrejte v historii a v klasice

Když se pustíte do prohledávání historie, najdete kromě nádherné hudby i mnoho lidí, pro které je tanec neodmyslitelnou součástí společenského života. Tedy pokud hledáte něco k tanci, určitě zapátrejte v létech 20., 30., 40. či 50. Pokud se pustíte ještě hlouběji do historie, najdete velké skladatele a jejich umělecká hudební díla a takovým uměleckým dílem se může stát i Vás první tanec novomanželů.

Tanec s živou kapelou

Jedním z největších diváckých prožitků bude Váš tanec doprovozený živou hudbou případně písní zazpívanou Vaším blízkým. Je zde pravděpodobně nejnáročnější trénink, neboť je potřeba vychytat v jaké rytmu daný song kapela hraje a zpívá, avšak zážitek je pro všechny strany nezapomenutelný.

SVATEBNÍ HRY

Tradiční i méně okoukané

KRASOPISNÁ SVATBA

Ručně psané tiskoviny a jak na ně

SVATEBNÍ NOVINY

Krásná vzpomínka pro Vás i Vaše hosty

Monika & Jan - svatební tanec (Tango)

Lucie & Martin - svatební tanec (Waltz)

Aneta & Jakub - svatební tanec (valčík)

Renata & Michal - svatební tanec (blues)

Tereza & Tomáš - svatební tanec (valčík) 

sledujte nás na:    napište nám: info@weagency.cz

Ochrana osobních údajů   I   © Copyright 2020   I   WE agency - Weddings & Events creations