Svatební hry

TRADIČNÍ I MÉNĚ OKOUKANÉ HRY PRO VAŠÍ SVATBU.

SVATEBNÍ KVÍZ I.


Svatební kvíz je velmi častá a oblíbená hra, její příprava není náročná a zábava pro hosty je zaručena. Ke hře potřebujete 2 židle, seznam otázek, moderátora, či hosta, který Vám otázky bude pokládat a boty nevěsty a ženicha.

Doprostřed parketu, tak aby na novomanžele všichni viděli, se na židle usadí zády k sobě ženich s nevěstou. Zují si obě dvě boty a vymění si jednu z páru svých bot. Pro ještě větší efekt je dobré novomanželům určit, v jaké ruce budou kterou botu držet. Doporučujeme bota ženicha: pravá ruka ženicha a levá ruka nevěsty, bota nevěsty: levá ruka ženicha a pravá ruka nevěsty.

Pravidla jsou pak velmi jednoduchá. Moderátor přečte otázku na téma, kdo z novomanželů více dělá to či ono. Nevěsta s ženichem zvedají buď botu ženicha, která představuje, že danou věc dělá více ženich, nebo botu nevěsty, která představuje nevěstu, případně novomanželé mohou zvednou obě boty.

Doporučujeme pohlídat množství otázek, aby se ze zábavné hry nestala hra zdlouhavá, vyberte 10 maximálně 15 otázek, které hosty nejvíce pobaví.

SVATEBNÍ KVÍZ II.


Kvíz na prověření toho, jak se novomanželé znají navzájem. Ženich s nevěstou sedí zády k sobě a každý obdrží fixu a blok, případně tabuli a křídu. Moderátor, koordinátorka, či jeden z hostů, který má organizaci zábavy na starost položí novomanželům otázku a ti napíší svoji odpověď na tabuli, poté ji zvednou nad hlavu. Pokud se otázka týkala nevěsty, nejdříve moderátor přečte odpověď ženicha a následně ji vyhodnotí se správnou odpovědí od nevěsty.

SVATEBNÍ LOSY


Stírací losy jsou výbornou hrou pro prolomení ledů mezi hosty a rozvíření zábavy. Hra funguje tak, že každý los má k sobě právě jeden los shodný. Úkolem je setřít los, najít osobu se stejným symbolem a stou splnit nějaký úkol, často se jedná buď o tanec nebo o drink. Text na stírací los: "Setři los a najdi hosta se stejným symbolem. Potom spolu zajděte na panáka nebo na tanec."

ROK S NOVOMANŽELI

Rok s novomanželi, nebo jak já této hře přezdívám 12 měsíčků je velmi vtipná a aktivní hra, při které se 13 dobrovolníků z řad hostů pořádně zapotí, novomanželé si užijí v klidu skvělou podívanou a získají skvělé dárečky pro nadcházející rok.

Pravidla hry: Na parket se umístí 13 židlí a moderátor vyzve 13 dobrovolníků z řad hostů, kteří si chtějí zasoutěžit o skvělou cenu, aby se na židle usadili. Naproti hostům se usadí nevěsta se ženichem. Na povel moderátora musí všichni splnit úkol, vždy se jedná o přinesení dané věci na jakoukoliv ze 13 židlí, jakmile se účastníci zvednou, moderátor odebere jednu židli. Soutěžící, který se nemá kam posadit vypadává a jde za moderátorem, ten mu zadá, co v daném měsíci musí vykonat pro novomanžele. Vítězi pak novomanželé připraví večeři.

DRAŽBA PODVAZKU


Moderátor či ženich mohou z dražení podvazku nevěsty udělat velmi zábavnou show. Ta samozřejmě začíná již samotným sundáváním z nohy nevěsty a pokud jsou již hosté dobře naladěni, může se cena podvazku vyšplhat opravdu vysoko a hodně se u ní pobavíte.

„HÁZENÍ“ KYTICE SE STUŽKAMI


Toto je krásná alternativa házení kytice. Na nevěstinu kytici se naváže dostatek stuh tak, aby zbyly na všechny nezadané dívky. Nevěsta si s kyticí a nůžkami stoupne doprostřed parketu a buď ji jsou zavázány oči nebo je zavře. Na parket se pozvou všechny nezadané dívky, každá si do ruky vezme jednu stuhu a natáhne ji tak, aby vznikl velký kruh kolem nevěsty. Nevěsta zdvihne kytici nad hlavu, začne hrát muzika a dívky se stuhou obcházejí kolem dokola nevěsty. Nevěsta postupně odstřihává jednotlivé stuhy, až zbude poslední. Dívka která zůstala jako jediná neodstřižená získává květinu.  

POZNEJ NEVĚSTU

Nevěstu společně s několika dívkami z řad hostů posadíme vedle sebe na židle. Ženichovi zavážeme oči a dle kotníků dam musí poznat svoji nevěstu.

POZNEJ ŽENICHA

Ženicha společně s několika pány z řad hostů posadíme na židle vedle sebe a poprosíme, aby si rozepli košile. Nevěstě zavážeme oči a dle hrudníků musí poznat svého ženicha.

ODEVZDÁVÁNÍ KLÍČŮ

K této hře je potřeba příprava předem. Nejprve je třeba připravit dostatečně velký počet různých nepoužívaných klíčů. V průběhu večera je pak organizátor hry nenápadně rozdá vytipovaným hostům.

Moderátor, či organizátor hry při zahájení hry pronese: Nyní je nevěsta již vdaná a hodilo by se, aby všichni, kdo mají klíč od jejího bytu ho vrátili. Vstanou všichni muži a odevzdají klíč nevěstě do ruky. A nyní bychom poprosili i klíče od ženichova bytu. Vstane pouze jedna starší dáma a jeden muž a vrátí ženichovi klíče.

SVATEBNÍ TOMBOLA


Tombola bývá další příjemnou podporou novomanželské kasičky a pokud se moderace zhostí ten správný člověk, je o zábavu postaráno. Příprava této zábavy je více časově náročnější. Všechny ceny je dobré zabalit do celofánu a popsat výherním číslem a názvem ceny. Hostům je pak dobré vytisknout seznam cen v tombole, ať se mají na co těšit.

SPRÁVNÁ HOSPODYŇKA

Vyzveme několik mužů z řad hostů, aby se každý vybavil jedním předmětem z připraveného kuchyňského náčiní (vařečka, naběračka, cedník, váleček…). Poslední v řadě drží ohřátý párek se staženou slupkou. Nevěsta se zavázanýma očima musí postupně uhodnout všechny předměty.

KRÁLOVSKÝ KOČÁR


Již téměř notoricky známá svatební hra pro sedm dobrovolníků z řad hostů a pro nevěstu s ženichem. Uprostřed parketu rozestavte židle, tak aby vytvořily pomyslný kočár. Moderátor přidělí hostům s novomanželi jednotlivé role a ti se sklenkou plnou alkoholického nápoje usadí na svá místa. Moderátor začne číst příběh o svatebním kočáře. Pokaždé když přečte něčí postavu, dotyčný se musí postavit a opět si sednout, pokud tomu tak neudělá, musí vypít obsah své sklenice, která mu pak bude opět dolita.

Sestavení koňského povozu:

Vpředu jsou dvě židle, které představují levého a pravého koně. Osoby sedící na židlích koně vstávají na: pravý kůň, levý kůň, koně, královský kočár.

Za nimi uprostřed je jedna židle pro osobu představující kočího. Kočí vstává na vyslovení slova kočí.

V rozích kočáru sedí čtyři kola. Osoby, které je představují, vstávají na pravé přední kolo, pravé zadní kolo, levé přední kolo, levé zadní kolo, kočár.

Uprostřed kočáru sedí nevěsta a ženich, představující krále a královnu. Vstát musí na slova: král, královna, královský, zámek, kočár.

Pokud chcete hosty ještě více potrápit, můžete přidat další úkoly spojené s vyvoláním jejich rolí. Král s královnou se například musí políbit vždy, když vstanou společně. Kola musí vstát a otočit se, kočí vstane a řekne: „Co mám dělat, když mám jenom dva koně.“. Koně vstanou a vyskočí nebo zařehtají.

KRASOPISNÁ SVATBA

Originální ručně psané svatební tiskoviny a jak na ně.

SVATEBNÍ NOVINY

Krásná vzpomínka pro Vás i Vaše hosty

sledujte nás na: I   napište nám: info@weagency.cz

Ochrana osobních údajů   I   © Copyright 2020   I   WE agency - Weddings & Events creations