Svatební tanec

Nácvik svatebního tance

Zjeví-li se vám v představách o svatebním tanci elegantní pár, který ladně tančí po parketu, tu a tam ženich nevěstu přenese vzduchem, či romanticky zakloní, vězte, že takovým párem můžete být i VY a také, že vás čeká dřina nejen na parketu, ale i doma.

S trénováním tance je třeba začít včas, minimálně 3 měsíce před svatbou. Středně těžká choreografie o dílce přibližně tří minut zabere kolem 5 - 8 individuálních lekcí. Abyste si v tanci byli jistí a vypadali u toho přirozeně, je potřeba tomu dát čas jak na parketě, tak doma.


STYL TANCE

Prvně je dobré si s partnerem ujasnit v jakém stylu by váš první tanec měl být. Zdali by se mělo jednat spíše o klasiku, jako je pomalý waltz, či blues, nebo byste raději něco modernějšího, svižnějšího nebo vtipnějšího. neexistují žádná sepsaná pravidla o tom, co a jak by se na vaší svatbě mělo tančit, tedy výběr je zcela na vás.

Romantický tanec v rytmu waltzu či valčíku. Choreografie je složena ze základních tanečních kroků doplněných o různé podtáčky, otvíračky, zvedačky a další.

Crazydance na sestříhané písně z vašeho dětství či společného života. Ploužák přerušený roztržením pásky a následný sestřih písní, které jste poslouchali v pubertě.

Tématický tanec pro filmové nadšence. Star Wars, Hříšný tanec, Pomáda. Tanec na písně z oblíbeného filmu, doplněný o prvky přímo z filmu, abyste diváky vtáhli do děje.


Výběr hudby

Abyste si tanec co nejvíce užili, je dobré strávit společně čas nad výběrem té správné písně. Zamyslete se a zkuste najít písničku, kterou máte oba dva rádi. Skladba by se měla líbit především partnerovi, neboť, buďme k sobě upřímní, často se pánům na taneční parket moc nechce.

Nesnažte se hledat v písních, o jaký tanec se jedná, či jestli se na to dá vůbec tančit. Tančit se dá na všechno a je úkolem vašeho choreografa, aby rytmus dešifroval a vymyslel choreografii přímo na vámi vybranou hudbu, taneční a pohybové dovednosti a styl, ve kterém tanec chcete pojmout.

Tipy, kde hledat originální skladbu pro váš svatební tanec, najdete na našem blogu.


JAK PROBÍHÁ NÁCVIK

Trénování svatebního tance bychom mohli rozdělit na několik fází.

První fáze je zapamatování si choreografie, k tomu potřebujete přibližně 2 lekce a vaši domácí přípravu v podobě opakování si kroků.

Druhou fází, která trvá kolem 3 lekcí, se již pomalu přesouváme k tanci, neboť se choreografie trénuje do hudby, tak, aby každá podtáčka a zvedačka přesně zapadla do tónu, pro který byla vymyšlená. V druhé fází opět přichází domácí úkoly v podobě přesného počítání hudby.

Fáze třetí dává vašemu tanci tu vysněnou ladnost a eleganci. Díky předešlým lekcím a domácímu trénování již dostáváte do pohybů větší sebejistotu a tedy přirozenost, která se v závěrečných lekcí doplňuje o detaily v podobě trénování elegantních rukou, narovnání se, výrazu a dynamiky pohybu.

Poslední fáze je v místě svatby, kde je vhodné si tanec předem vyzkoušet, abyste se zorientovali v prostoru, a tak zmenšili počet stresových faktorů v průběhu vašeho prvního tance. Velmi rádi za Vámi na místo přijedeme, abychom vám s nácvikem pomohli.

CENA INDIVIDUÁLNÍ LEKCE PRO PÁR: 700 Kč / 60 min

KDE SPOLU BUDEME TRÉNOVAT?

Taneční sál ve vile na Barrandově - VILLA 7 HILLS
Taneční sál na Barrandově - WELLNESS STUDIO BEL CORPO   
Taneční sál v Černošicích - TENIS CLUB MOKROPSY

Máte-li velký obývá, či možnost vlastních prostor pro trénování, velmi rádi za Vámi dojedeme i jinam.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jaká je ideální dálka tance?  

Ideální délka svatebního tance je do 3 minut. Choreografie je tak snadno zapamatovatelná a pro diváky zajímavá. Při delších vystoupeních divák často ztrácí pozornost.

Zvládneme se něco naučit i když jsme oba velká "dřeva"? 

Ano, každá choreografie je stavěná přímo na míru snoubencům. V úvahu se bere jak pohybové nadání, tak čas, který na nácvik máte a co od tance očekáváte.

Je možné se v lekcích naučit i základy dalších tanců? 

Ano, v rámci individuálních lekcí se můžeme učit jak choreografii, tak i zapojit výuku základních kroků společenských tanců, abyste byli připraveni i na tanec s rodiči či hosty.


Co si máme vzít na trénink svatebního tance? 

Pohodlné oblečení, které umožňuje pohyb. Počítejte s tím, že se zapotíte, hodně se zapotíte, tedy třeba i něco na převlečení po tréninku. Obuv ideálně sálová, není potřeba z počátku trénovat ve svatebních střevíčkách a v lakýrkách. A lahev s vodou se také bude hodit,

Zvládnu tanec ve svatebních šatech?  

Ano. Choreografie je vždy stavěná tak, aby nevěsta vše v šatech zvládla. Učíme se, jak pracovat se sukní, či s krinolínou, kterou je možné si na tréninku zapůjčit a zkusit si v ní zatančit.

KRASOPISNÁ SVATBA

Ručně psané svatební tiskoviny a jak na ně.

SVATEBNÍ NOVINY

Krásná vzpomínka pro Vás i Vaše hosty

SVATEBNÍ HRY

Tradiční i méně okoukané

REFERENCE

KÁŤA A JIRKA

"Pavlína je opravdu skvělý učitel. I když si člověk připadá jako poleno, dokáže podpořit a namotivovat tak, že zvládnete i sestavu, o které se vám nesnilo. Na druhou stranu vás nenechá usnout na vavřínech, při lekcích neztrácí čas a citlivě opravuje chyby. Vřele ji doporučuji všem párům různých tanečních schopností a zkušeností - s Pavlínou jsou lekce vždy zábavné a motivující. Moc děkujeme za krásnou choreografii, podporu, trpělivost a za to, že jsme si oba mohli splnit náš sen - předvést při svatebním tanci něco lepšího než ploužák (nevěsta) a se vší elegancí na svatbu propašovat hudbu ze Star Wars (ženich) ;) Káťa a Jirka Štróblovi"

JAN A MONIKA
ANETA A JAKUB
VERONIKA A TOMÁŠ
"Tak to máme za sebou a bylo to perfektní, všichni si to užili :) No a tanec měl obrovský úspěch, ani jsem nečekala, že budou všichni z toho tak dojatí :) Takže bych ti chtěla za oba hrozně moc poděkovat. Co jsi s námi dokázala za dvě lekce nechtěl nikdo moc věřit :D Moc děkujeme.!
LUCIE A MARTIN
RENATA A MICHAL
MONIKA A JOSEF

"Ráda bych poděkovala Pavlíně za perfektní přístup při nácviku našeho svatebního tance. Vše vymyslela a trpělivě nás učila, abychom v náš den předvedli velké překvapení pro naše svatební hosty. Hříšný tanec měl velikánský úspěch a všem se moc líbil. Děkujeme moc moc moc."

KAROLÍNA A ČENDA
"Chtěla bych moc a moc poděkovat za super choreografii a skvělý učitelský um! Opravdu z nás vyždímala maximum :)
Byli jsme děsně nervózní, ale i přes to preze všechno jsme náš první tanec odtančili s naprostou elegancí a gráciíí!
I když začátek jsme zaimprovizovali, protože jsme špatně vyšli ze záklonu (a to nás rozhodilo), tak zbytek naprostá paráda a všichni nám celý večer říkali, jak to bylo parádní!
Takže Ti Pavlí opravdu děkujeme, bez Tebe bychom to nezvládli. Celou svatbu to tak nějak rozněžnilo a hosty roztančilo - asi si říkali - když můžou takhle tančit Kája s Čendou, tak můžu i já!"
ANET A PEPA
IVANKA A JAKUB

"Společný čas s Pavlínkou jsme si s manželkou oba moc užili. Měla s námi trpělivost, ve všem se nám snažila vyjít vstříc a i mne, totální poleno, rozhýbala a naučila mít rád tanec. Díky ní jsme na naší svatbě nepředvedli medvědí tanec, ale tanec, na který budeme vždy rádi vzpomínat ... prostě díky Pavlínce, teď máme nejen naší oblíbenou skladbu, ale i tanec, který si vždy můžeme zatancovat a připomenout si tak nejdůležitější a nejkrásnější den našich životů. Moc Ti oba ještě jednou moc D Ě K U J E M E!!!!"

TEREZA A TOMÁŠ 
"Tanec měl obrovský úspěch, takže ještě jednou moc děkujeme!:)"

WIESNEROVI

"Chtěla bych moc poděkovat Pavlině za skvělou práci, kterou s námi odvedla při nácviku svatebního tance! Děkujeme moc za tvou trpělivost, podporu a časovou flexibilitu."

Copyright Pavlína Ventrubová