Svatební tanec, tvorba choreografií, vystoupení

PLNÍME VAŠE TANEČNÍ SNY

Zjeví-li se vám v představách o svatebním tanci elegantní pár, který ladně tančí po parketu, tu a tam ženich nevěstu přenese vzduchem či romanticky zakloní, vězte, že takovým párem můžete být i VY a také, že vás čeká dřina nejen na parketu, ale i doma.

Rádi pro Vás připravíme choreografii na míru, kde zohledníme jak Vaše taneční a pohybové dovednosti, čas, který máte pro trénování, velikost tanečního parketu i oblečení, které při tanci budete mít na sobě. Pomůžeme Vám s výběrem skladby, případně hudbu sestříháme dle Vašich požadavků. Milujeme výzvy a nebráníme se žádnému stylu tance či hudebnímu stylu.

S trénováním tance je třeba začít včas, minimálně 3 měsíce před svatbou. Středně těžká choreografie o délce přibližně tří minut zabere kolem 5 - 8 individuálních lekcí. Abyste si v tanci byli jistí a vypadali u toho přirozeně, je potřeba tomu dát čas jak na parketě, tak doma.

JAK PROBÍHÁ NÁCVIK

Trénování svatebního tance bychom mohli rozdělit na několik fází.

První fáze je zapamatování si choreografie, k tomu potřebujete přibližně 2 lekce a vaši domácí přípravu v podobě opakování si kroků.

Druhou fází, která trvá přibližně 3 lekce, se již pomalu přesouváme k tanci, neboť se choreografie trénuje do hudby, tak, aby každá podtáčka a zvedačka přesně zapadla do tónu, pro který byla vymyšlená. V druhé fází opět přichází domácí úkoly v podobě přesného počítání hudby.

Fáze třetí dává vašemu tanci tu vysněnou ladnost a eleganci. Díky předešlým lekcím a domácímu trénování již dostáváte do pohybů větší sebejistotu a tedy přirozenost, která se v závěrečných lekcí doplňuje o detaily v podobě trénování elegantních rukou, narovnání se, výrazu a dynamiky pohybu.

Poslední fáze je v místě svatby, kde je vhodné si tanec předem vyzkoušet, abyste se zorientovali v prostoru, a tak zmenšili počet stresových faktorů v průběhu vašeho prvního tance. Velmi rádi za Vámi na místo přijedeme, abychom vám s nácvikem pomohli.

STYL TANCE

Prvně je dobré si s partnerem ujasnit v jakém stylu by váš první tanec měl být. Zdali by se mělo jednat spíše o klasiku, jako je pomalý waltz, či blues, nebo byste raději něco modernějšího, svižnějšího nebo vtipnějšího. neexistují žádná sepsaná pravidla o tom, co a jak by se na vaší svatbě mělo tančit, tedy výběr je zcela na vás.

Romantický tanec v rytmu waltzu či valčíku. Choreografie je složena ze základních tanečních kroků doplněných o různé podtáčky, otvíračky, zvedačky a další.

Crazydance na sestříhané písně z vašeho dětství či společného života. Ploužák přerušený roztržením pásky a následný sestřih písní, které jste poslouchali v pubertě.

Tématický tanec pro filmové nadšence. Star Wars, Hříšný tanec, Pomáda. Tanec na písně z oblíbeného filmu, doplněný o prvky přímo z filmu, abyste diváky vtáhli do děje

"Pavlína je opravdu skvělý učitel. I když si člověk připadá jako poleno,
dokáže podpořit a namotivovat tak, že zvládnete i sestavu, o které se vám nesnilo.
Na druhou stranu vás nenechá usnout na vavřínech, při lekcích neztrácí čas a citlivě opravuje chyby.
Vřele ji doporučuji všem párům různých tanečních schopností a zkušeností - s Pavlínou jsou lekce vždy zábavné a motivující.
Moc děkujeme za krásnou choreografii, podporu, trpělivost a za to,
že jsme si oba mohli splnit náš sen - předvést při svatebním tanci něco lepšího než ploužák (nevěsta)
a se vší elegancí na svatbu propašovat hudbu ze Star Wars (ženich) ;)

~

KÁŤA A JIRKA

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jaká je ideální dálka tance?  

Ideální délka svatebního tance je do 3 minut. Choreografie je tak snadno zapamatovatelná a pro diváky zajímavá. Při delších vystoupeních divák často ztrácí pozornost.

Zvládneme se něco naučit i když jsme oba velká "dřeva"? 

Ano, každá choreografie je stavěná přímo na míru snoubencům. V úvahu se bere jak pohybové nadání, tak čas, který na nácvik máte a co od tance očekáváte.

Je možné se v lekcích naučit i základy dalších tanců? 

Ano, v rámci individuálních lekcí se můžeme učit jak choreografii, tak i zapojit výuku základních kroků společenských tanců, abyste byli připraveni i na tanec s rodiči či hosty.

Co si máme vzít na trénink svatebního tance? 

Pohodlné oblečení, které umožňuje pohyb. Počítejte s tím, že se zapotíte, hodně se zapotíte, tedy třeba i něco na převlečení po tréninku. Obuv ideálně sálová, není potřeba z počátku trénovat ve svatebních střevíčkách a v lakýrkách. A lahev s vodou se také bude hodit,

Zvládnu tanec ve svatebních šatech?  

Ano. Choreografie je vždy stavěná tak, aby nevěsta vše v šatech zvládla. Učíme se, jak pracovat se sukní, či s krinolínou, kterou je možné si na tréninku zapůjčit a zkusit si v ní zatančit.

 
 

sledujte nás na:    napište nám: info@weagency.cz

Ochrana osobních údajů   I   copywright 2020   I   WE agency - Weddings & Events creations